Patirtis ir inovacijos + tobulėjimas
Mokymo tikslai yra ugdyti kūrybišką požiūrį į odontologiją, laikantis gydymo preciziškumo, odontologo veiksmų tikslumo principų, formuojant taisyklingus įgūdžius teorijos ir praktikos darnoje.

Mokyklos partneriai

2022

m.

Šeštadienis, 9.00

Okliuzija gydytojo odontologo praktikoje.Generalizuotas ir dalinis dantų nudilimas.Planavimas ir gydymas.

Gydytojo odontologo praktikoje gana dažnai galime pastebėti ankstyvuosius nestabilios okliuzijos požymius: dantų jautrumas, pleištiniai defektai. Taipogi jau pažengusių okliuzinių traumų pasekmės: patologiškai nudilę ar paslankūs dantys, sumažėjęs sąkandžio aukštis, kramtomųjų raumenų ar žandikaulio smilkininio sąnario skausmai.

Išsamios okliuzijos žinios padeda įvertinti esamą klinikinę situaciją bei suplanuoti gydymą ir pasirinkti optimalų protezavimo būdą.

Siekiant ilgalaikio gydymo rezultato svarbu laikytis harmoningos okliuzijos principų. Vertinami svarbiausi okliuzijos parametrai: viršutinio žandikaulio padėtis, centrinė okliuzija, centrinis santykis, sąkandžio aukštis ir numatomi koregavimo būdai bei priemonės.

Didelis gyvenimo tempas, aukštas įtampos ir streso lygis, blogas miegas sąlygoja, kad vis daugiau žmonių patiria, dėl sudirgintos centrinės nervų sistemos, sąmoningai nekontroluojamą kramtymo raumenų hiperaktyvumą ( naktinis dantų griežimas, dieniniai kramtymo raumenų spazmai) kurio pasėkmė:  patalogiškai nudilę dantys.  Dažnai patologionio dantų dilimo etiologija būna mišri : mechaninis poveikis dėl kramtymo raumenų hiperaktyvumo ( atricija) bei cheminis poveikis rūgštimis( erozija ). Vis dažniau mišraus atricinio-erozinio dilimo požymiai pastebimi jauniems pacientams.
Paskaitoje bus aptariama, kaip planuoti dantų protezavimą  pacientams su patologiniu tiek generalizuotu, tiek segmentiniu dantų nudilimu, kokias restauracines medžiagas rinktis, kaip atstatyti prarastą vertikalų okliuzinį aukštį, kaip pasiruošti protezavimui ir kokias prevencines priemones taikyti jį atlikus.

Plačiau Registruotis

Gegužės

20 d.

Penktadienis, 9.00

Dantų implantų konstrukcijos. Privalumai ir trūkumai. Parinkimo kriterijai. Implantavimo ir protezavimo ypatumai. Implantų galvutinių jungčių įtaka protezavimo tikslumui

Virš 400 gamintojų siūlo įvairių konstrukcijų implantus. Plinta primityvi nuomonė, esą visi implantai – beveik vienodi, tad naudotini pigiausi. Tačiau būtina atsižvelgti į geometrines (makro: sriegio profilius ir žingsnius; mikro: paviršių šiurkščius), mechanines (stiprumo ir tamprumo) bei biodarnos (osteointegracijos ir nekenksmingumo) savybes. Implantuojantiems odontologams, ypač pradedantiesiems, svarbu kuo nuodugniau pažinti konstrukcines savybes, lemiančias ilgalaikį ir kokybišką implantų funkcionavimą (20-30 metų ir ilgiau). Srieginiai implantai įsukami į preparavimu paruoštus lizdus ir galvutės priveržiamos tvirtikliais (rekomenduojamo didumo momentais). Per 40 metų implantavimo ir 30 metų protezavimo ant įvairių konstrukcijų išryškėjo privalumai ir trūkumai, ypač lūžimo bei atmetimo pavojai, susiformavo optimalūs osteointegracijos, fiksacijos ir paslankumo atžvilgiais implantų parinkimo metmenys.

Seminare nagrinėjamos populiariausios dantų implantų konstrukcijos, jų savybės ir rodikliai, demonstruojant implantavimo bei protezavimo klinikinius atvejus, ypač jungčių įtakas tikslumui ir osteointegracijai.

Plačiau Registruotis

Kovo

25 d.

Penktadienis, 9.00

Dantų ir žandikaulių nuskausminimas, mandibulinė ir mentalinė anestezijos, topografiškai tikslios įdūrimo vietos. Originali nervus alveoliaris inferiorus nuskausminimo metodika

Skirta gydytojams odontologams ir burnos higienistams.

Nors yra sukurti veiksmingi anestetikai, tačiau nuskausminimo technika išlieka svarbiausia odontologo kasdienėje praktikoje. Deja, kai kurie odontologai nėra įsisavinę dantų ir žandikaulių nuskausminimo esminių principų, ypač apatinio žandikaulio laidinės anestezijos. Efektyvų nuskausminimą lemia žandikaulių, dantų, kraujagyslių ir nervų topografinės anatomijos išmanymas. Anestezuojant labai svarbu nepažeisti arterijų ir venų, trišakio ir veidinio nervų pluoštų, nešvirkšti anestetiko į kraujagysles, išvengiant įvairių vietinių ir bendrųjų komplikacijų. Sėkmingai nuskausminti pavyksta tiksliai nustačius adatos įdūrimų topografinius taškus, anestetiko saugios minimalios dozės įšvirkštimu bei nuskausminimo trukmės palaikymu odontologinių procedūrų metu.

Plačiau Registruotis

Balandžio

28 d.

Ketvirtadienis, 9.00

Dantų preparavimo ypatumai nenuimamiems protezams gaminti. Kokybiško atspaudo gamybos būdas. Skaitmeninių atspaudų ydos

Svarbiausi dantų preparavimo ypatumai:

 • minimalus kietųjų danties audinių nuėmimas, 2o – 6o kūgiškumo ir kokybiško laiptelio suformavimas, lemiantis protezų kokybę ir ilgaamžiškumą, išvengiant komplikacijų trumpuoju laikotarpiu (protezo atsicementavimo, pulpito ir periodontito);
 • biologinio pločio (dantenos vagelės, jungiamojo epitelio) kvalifikuotas įvertinimas ir išsaugojimas dantų preparavimo bei protezavimo laikotarpiu.

Depulpuotų dantų atstatymą kaiščiais ir įklotais lemiančio bigės likučio didumo įvertinimas.

Kokybiško atspaudo gamybos būdas garantuoja tikslumą pirmuoju bandymu. Skaitmeniniu būdu toks tikslumas dar nepasiekiamas.

Tobulinimo metu demonstruojama autentiška įvairių klinikinių atvejų foto medžiaga (dantų preparavimo, atspaudų ir protezų gamybos). Gydytojams sudaromos sąlygos praktiškai preparuoti natūralius dantis (ne plastikinius) ant spec fantomų ir nuimti atspaudus.

Plačiau Registruotis

Balandžio

8 d.

Penktadienis, 9.00

Atraumatiškas dantų šaknų šalinimas. Protinių (retinuotų) dantų rovimas su minimalia operacine trauma. Komplikacijos ir jų gydymas

Minimaliai traumuojantį dantų šaknų traukimą lemia odontologo dantų, žandikaulių, nervų anatomijos ir fiziologijos išmanymas bei įgūdžiai nepažeisti alveolės kaulo. Svarbu teisingai parinkti atraumatiškus instrumentus (elevatorius, kiuretes, grąžtus) ir juos taisyklingai naudoti, išvengiant jėginių veiksmų bei komplikacijų. Būtina tausoti minkštuosius audinius, neatidalinant gleivinės antkaulinio lopo, taikyti skatinančias kraujo krešėjimą medžiagas, išsaugant krešulį alveolėje.

Sunkių komplikacijų (nervus alveoliaris inferiorus, nervus linguaris pažeidimų ir vėlesnių skausmingų neuropatijų) išvengimą šalinant retinuotus protinius dantis lemia minimalus operacinis pjūvis ir danties supjaustymas spec grąžtais, neliečiant kaulo bei išimant dalimis.

Kurso metu demonstruojama autentiška įvairių klinikinių atvejų foto medžiaga (dantų rovimo, instrumentų parinkimo ir naudojimo).

Plačiau Registruotis

Patirtis ir inovacijos + tobulėjimas

Naujos profesinio tobulinimosi galimybės gydytojams odontologams moderniai įrengtose mokymo patalpose prie klinikos, kūrybiškai bendradarbiaujant ir keičiantis patirtimi bei naujovėmis.

Lektorius trumpai (5-10% bendros kursų trukmės) išdėsto teorinius principus ir dėsningumus, pats praktiškai pademonstruoja gydymo metodiką ir visus veiksmus, atsako į klausimus ir pasiūlo galimų klinikinių situacijų (ir komplikacijų) gydymo sprendinius. Dėstymui panaudojama 35 metų odontologinės veiklos patirtis (dantų implantavimo – nuo 1981 m.) ir sukurtos naujovės.

Dalykiškai nagrinėjant bet kurią temą, skatinamas kritiškas diskutavimas, dalijimasisi profesine patirtimi. Didžiausias dėmesys skiriamas gydytojų savarankiškam darbui su fantomais (natūraliais dantimis ir kaulais) ir kt. įrenginiais, praktiškai įsisavinant nagrinėjamas gydymo ir paruošimo metodikas, joms pritaikytus instrumentus bei įrangą (įrankiai, medžiagos, reikmenys t.sk.unikalūs išradybiniai, – suteikiami vietoje). Akcentuojami odontologo kruopštumas ir atsakingumas, siekiant gydymo sėkmės preciziškais veiksmais. Lektorius konsultuoja ir padeda įgyti reikiamus įgūdžius.

Baigusieji kursus gydytojai gali kreiptis konsultacijų įvairiais odontologinės praktikos klausimais.

Med.dr. Antanas Černikis

Antanas Černikis

Medicinos daktaras, gydytojas odontologas, burnos chirurgas

Plačiau

 • UAB „A. Černikio odontologinė klinika”
 • Šiaurės prospektas 5B,
 • LT-49191 Kaunas
 • Lietuva
 • Tel./faks.: 8 37 20 10 72
 • Mob. tel.: +370 685 68714
 • El. paštas: info@cernikisdental.lt
 • Įmonės kodas 133064933
 • Licencijos nr.: 881